Misyonumuz

Nişantaşı Kolejinin misyonu, Toplum için eğitimli bireyler ve lider kişilikler yetiştirmektir. Bunu, liberal bir sanat ve bilim eğitiminin dönüştürücü gücüne olan bağlılığımız sayesinde yaparız.

Öğrenciler sınıflarda yeni fikirlere, yeni anlayış yollarına ve yeni bilgi erişim yollarına entegre edilerek entelektüel dönüşüm yolculuğuna başlarlar. Öğrencilerin farklı konularda eğitim alan, farklı yaşam alanlarından gelen ve gelişmekte olan kimlikleri olan insanlarla yaşadığı farklı bir yaşam ortamı sayesinde entellektüel dönüşüm derinleşir ve toplumsal dönüşüm koşulları yaratılır. Öğrencilerimizin potansiyelleri ve yetenekleriyle ne yapmak istediklerini, değerlerini ve ilgi alanlarını değerlendirerek ve dünyaya en iyi nasıl hizmet edebileceklerini öğrenerek hayatlarını şekillendirmeye başlayacaklarını umuyoruz.

Nişantaşı Kolejlerinde hedef, bilim ve bilgi teknolojileri olimpiyatlarına etkin katılımı ile bir dünya markası olmayı hedeflemektedir.

Vizyonumuz

Nişantaşı Kolejinde eğitim 12 ay devam eder, okul aslında bir eğitim fabrikasıdır.

Nişantaşı Koleji yirmi birinci yüzyılda sanat ve bilim eğitimi için standart oluşturacaktır. Tüm Nişantaşı Koleji öğrencilerinin entelektüel, sosyal ve kişisel olarak dönüşüm sağlayan benzersiz bir eğitim yolculuğu yaşamalarını sağlayacak koşulları yaratmak ve sürdürmek için kararlıyız.

Kurumsal Kültür anlamında lisemizden mezun olan bireylerin istihdam anlamında takibi sürekli yapılır.