Neden Nişantaşı Kolejini seçmeliyiz?

Nişantaşı Koleji hayat başarısını esas alan bir eğitim sistemi benimsemiştir. Hayat başarısı ile sadece akademik alanlarda ve ulusal standart sınavlarda kazanılan başarı değil aynı zamanda sosyal hayatta elde edilen başarı da kastedilmektedir.

YGS/LYS çalışmaları desteklenmekte ve ölçme-değerlendirme kriterleri akademisyenlerce kontrol edilmektedir.

Okulunuzun yabancı dil politikası nedir?

Nişantaşı Koleji’nde anaokulundan itibaren İngilizce eğitimi verilir. Yabancı dil eğitimi, alanında uzman, büyük bir kısmını yabancı uyruklu öğretmenlerin oluşturduğu eğitimciler tarafından verilmektedir.

Okullarınıza başvuru koşulları nelerdir?

Nişantaşı Koleji Düzey Belirleme Sınavı ile; Anadolu Liselerimizin hazırlık sınıflarına MEB TEOG 8. Sınıf ham puanı ile, ara sınıflara ön görüşme sonrası yapılacak TEOG Giriş Sınavı ile öğrenci alınacaktır.

Öğrencilere kampüs içinde ve çevresinde güvenli bir ortam sağlanıyor mu?

Okullumuzda güvenlik ileri teknolojilerle desteklenerek, uzman ve yetkin personel tarafından sağlanır. Tüm kampüslerimizde gündüz ve gece güvenliğini sağlayan “özel güvenlik birimi” yer alır. Okullarımızda güvenlik için güçlü bir teknik donanım ve yüksek güvenlik standartları kullanılır. Tüm giriş çıkışlar bilgisayar ortamında kaydedilir. Kampüsümüz ve çevreleri dahili ve harici güvenlik kameraları ile izlenerek tüm gün görüntü kontrolü ve kaydı yapılır.

Sosyal olanaklarınız nelerdir?

Nişantaşı Koleji, açık ve kapalı spor alanları, donanımlı laboratuvarları, zengin kütüphaneleri ve eğitim teknolojisinin son yeniliklerine göre donatılmış çağdaş eğitim alanlarıyla güvenli ve mutlu kampüs ortamlarına sahiptir.

Nişantaşı Koleji’nde, her yaş seviyesinde öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerine uygun olarak seçebilecekleri, farklı alanlarda pekçok öğrenci kulübü vardır. Öğrencilerimiz zengin kültür, sanat ve spor etkinliklerinin yanı sıra sosyal sorumluluk ve çevre projelerinde de yıl boyunca aktif olarak yer alırlar.

İş hayatında sağladığınız avantajlar nelerdir?

Nişantaşı Koleji Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü, lise öğrencilerimize yönelik olarak yıl boyunca “Kariyer Günleri” etkinlikleri ve Türkiye’nin seçkin üniversitelerine ziyaretler düzenlemektedir. Böylece öğrencilerimiz daha lise hayatlarının başında, girmek istedikleri üniversite ve bölümü belirlemekte, hangi mesleği yapmak istedikleri konusunda net bir vizyona sahip olabilmekte ve kariyerlerini planlayabilmektedir.

Hayat başarısını esas alan bir eğitim sistemini benimseyen Nişantaşı Koleji’nden mezun olan öğrenciler, bu eğitim sisteminin bir sonucu olarak edindikleri özgüveni; sorgulayan, analiz eden ve sonuca ulaşmayı hedefleyen araştırmacı bakış açısını iş hayatına taşımaktadır. Dolayısıyla; kendisiyle barışık, üretken, çok yönlü, sanatsal beğeni ve estetik anlayış sahibi gençler sadece iş hayatında değil sosyal hayatta da başarılı olmaktadır.