İnsan Kaynakları

Nişantaşı Koleji Anaokulu seviyesinden Yüksek Öğretime kadar eğitim vermekte olan bir kampüs yaşantısına sahiptir. Öncelikli amacı teknolojiyi efektif kullanan ve hayatını kolaylaştırma adına teknolojiye yaşamlarında yer veren öğrenciler yetiştirmektir. Bu amaçla insan kaynaklarını geliştirirken öğretmenlerin etkili akıllı tahta ve web 2.0 araçları kullanımına önem vermektedir. Tüm öğretmenlerinin ve öğretmen adaylarının da bu yönde bir gelişim göstermesini hedeflemektedir.

İdari İnsan kaynakları anlamında bilgi teknolojilerini etkin kullanan ve öğrenci akademik gelişim süreçlerinde de teknolojiyi okul-veli arasında verimli kullanmayı gaye edinen bireyler ile çalışmayı esas alır.

Nişantaşı Koleji Eğitim sektöründeki büyüme ve değişimdeki öncülüğüne paralel olarak çağdaş insan kaynakları uygulamalarındaki tüm gelişmelerin takip edilmesi ve Kuruma uyarlanmasına önem verir.

Alınacak öğretmen adaylarında aranan ortak özellik, pozisyonun gerektirdiği alan bilgisi, pedagojik yeterlilikler ve genel kültür dışında, değerlerimizle doğru orantılı kişilik özelliklerine sahip olunmasıdır. Dürüst olmak, iş arkadaşlarını, kurumunu ve grubunu sahiplenmek, sonuç odaklı yaratıcı fikirler üretmek ve yenilikçi çözümler getirebilmek öncelikli değerlendirilen kriterlerdir.

Nişantaşı Koleji Eğitim sektöründeki büyüme ve değişimdeki öncülüğüne paralel olarak çağdaş insan kaynakları uygulamalarındaki tüm gelişmelerin takip edilmesi ve Kuruma uyarlanmasına önem verir.

Nişantaşı Koleji iş ilanları http://www.nisantasitkoleji.k12.tr/ web adresinde yayınlanmaktadır.

Nişantaşı Koleji akademik kadro ilanları, her yıl tüm branşlar için yayınlanmaktadır, yıl içerisinde oluşan boş pozisyonlara bağlı olarak ilgili branş başvuruları değerlendirmeye alınacaktır.

Öğretmen ve Eğitim Yöneticileri başvurularının, http://www.nisantasitkoleji.k12.tr/ikbasvuru üzerinden yapılması gerekmektedir.

Başvurunuz elimize ulaştığında http://www.nisantasitkoleji.k12.tr/ikbasvuru üzerinden “Başvuru Teşekkür” maili alacaksınız.

Bilgilerde yanlış beyanda bulunulması durumunda, yapılan başvuru geçersiz sayılacaktır.

Tüm özgeçmişler gizlilik esasları çerçevesinde değerlendirilmektedir.

Özgeçmiş değerlendirme sürecinde dikkat edilen hususlar:

Milli Eğitim Bakanlığı atanma koşullarının taşınması,

Branş uygunluğu,

Genel Kültür ve Yetenek dersleri için Nişantaşı Koleji tarafından belirlenen koşullar doğrultusunda en az 2 yıl ve üstü öğretmenlik deneyimine sahip olunması (Yalnızca fiili olarak öğretmenlik yapılan süreler dikkate alınır)

Teknik dersler bağlamında ise daha evvel en az 2 yıl bilişim vb bölümlere ilişkin sektörlerde çalışmış olması dikkate alınır.

Özgeçmiş değerlendirme sürecinde yukarıdaki koşulları sağlayan ve özgeçmiş üzerinden uygun bulunan adaylara “yüz yüze mülakat” için telefon ile ulaşılacaktır.

Mülakatlar, Okul Müdürleri, ilgili Bölüm Başkanı ve İnsan Kaynakları tarafından yapılır.

Görüşmenin olumsuz sonuçlanması durumunda İnsan Kaynakları tarafından e-mail adresinize “Olumsuz Maili” gönderilecektir.

Görüşmesi olumlu sonuçlanan aday gerçek sınıf ortamında ders sunumuna davet edilir.

Ders sunumu olumlu olarak değerlendirilen adayların referans kontrol süreci başlatılır.

Adayların referans bilgisi olarak çalıştığı kurumlardan performansıyla ilgili değerlendirme yapabilecek Okul Müdürü, Müdür Yardımcısı ve/veya Bölüm Başkanı’nın iletişim bilgilerini paylaşması beklenmektedir.

Adayların iş arama sürecinin, gizlilik çerçevesinde yürütülebilmesi için, referansların da aynı hassasiyeti ve özeni göstermesi beklenmektedir.

Referans sürecinde beklentileri karşılayan adaylar, teklif görüşmesine davet edilir ve karşılıklı mutabakat sağlanan kişilerle ön sözleşme imzalanır.

Soru ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim adresini kullanabilirsiniz.

E-posta : [email protected]

Başvuruya Açık İş İlanları

Part Time Biyoloji Öğretmeni

Biyoloji Öğretmeni

Part Time Coğrafya Öğretmeni

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

Fizik Öğretmeni

Part Time Fizik Öğretmeni

Fransızca Öğretmeni

İngilizce Öğretmeni

Matematik Öğretmeni

Rehber Öğretmen

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni