HAKKIMIZDA

Nişantaşı Kolejleri Yıldız Teknik Üniversitesinde doçent olarak çalışmakta olan bir öğretim üyesinin Türkiye ve dünyaya malolacak gençler yetiştirme hedefidir.

Nişantaşı Fen ve Teknoloji Koleji 2019 yılında çocuklarda ve gençlerde robotik sistemler, yazılım algısı, bilişim teknolojisi dünyasında Türk gençlerinin baskın bir şekilde yer alması fikri üzerine ortaya çıkan ve ardından olgunlaşan fikirler yumağıdır. Bu fikirler yumağı Yıldız Teknik Üniversitesi ve Boğaziçi üniversitesi mezunu altı genç ve Yıldız Teknik Üniversitesinde doçent olarak çalışmakta olan bir öğretim üyesinin Türkiye ve dünyaya malolacak gençler yetiştirme hedefidir.

Bu amaçla yola çıkılan Nişantaşı Koleji 2019-2020 öğretim yılında Çekmeköyde tüm eğitim kademelerinde işin mutfağından gelen eğitmenler olarak kodlamayı referans alacaktır. Nişantaşı Koleji Yazılım laboratuarları, Robotik laboratuarları, Sanat atölyeleri, global konferans dizileri, onikinci sınıf sonrası rahatlıkla ingilizce diyalog kurabilen gençleri, hackhaton etkinlikleri, bilim ve bilgi teknolojileri olimpiyatlarına etkin katılımı ile bir dünya markası olmayı hedeflemektedir.