Kariyer Gelişimi

Rehberlik anlayışımızın temelinde “kişide var olan gizil güçlerin, yeteneklerin, kapasitenin ortaya konması, kullanılması ve geliştirilmesi amacıyla bireyin kendini gerçekleştirmesine yardım etmek” vardır. Öğrenme sürecinde, okulda ve okul dışında öğrencilerin potansiyellerini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla etkinlikler yapıyoruz. Bunun öğrenci ihtiyaçlarına cevap veren etkin ve çağdaş bir rehberlik sistemi oluşturulduğu takdirde karşılanabileceğinin farkındayız. Öğretmenlerin etkin bir rehberlik servisi desteği olmaksızın öğrencilerin kendini gerçekleştirmelerine yeterli katkıyı sunmaları zorlaşacaktır. Öğretim programlarındaki kazanımları rehberlik alanıyla doğrudan ilişkilendirerek öğrencilerin gelişimsel özelliklerine uygun biçimde rehberlik çalışması yapıyoruz.

Nişantaşı Koleji Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü, lise öğrencilerimize yönelik olarak yıl boyunca “Kariyer Günleri” etkinlikleri ve Türkiye’nin seçkin üniversitelerine ziyaretler düzenlemektedir. Böylece öğrencilerimiz daha lise hayatlarının başında, girmek istedikleri üniversite ve bölümü belirlemekte, hangi mesleği yapmak istedikleri konusunda net bir vizyona sahip olabilmekte ve kariyerlerini planlayabilmektedir.

Hayat başarısını esas alan bir eğitim sistemini benimseyen Nişantaşı Koleji’nden mezun olan öğrenciler, bu eğitim sisteminin bir sonucu olarak edindikleri özgüveni; sorgulayan, analiz eden ve sonuca ulaşmayı hedefleyen araştırmacı bakış açısını iş hayatına taşımaktadır. Dolayısıyla; kendisiyle barışık, üretken, çok yönlü, sanatsal beğeni ve estetik anlayış sahibi gençler sadece iş hayatında değil sosyal hayatta da başarılı olmaktadır.

video-addmission-011